Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na XVIII edycji Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”

W dniach 05-08 lipca br. w Warszawie odbyła się XVIII edycja Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”, w szermierce na wózkach. Były to największe tej rangi zawody w historii, w których wzięło udział 256 zawodników z aż 31 krajów. W rywalizacji uczestniczyła również Jadwiga Pacek, kilkukrotna medalistka w tej dyscyplinie, a na co dzień Tester w Pionie Organizacji Międzynarodowych i Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa Asseco.

Nasza zawodniczka zdobyła 9. miejsce w szabli kobiet kategorii B, a w szpadzie była 18.

Z pewnością pozytywnym aspektem tych zawodów (który jednak też pewnie miał swój wpływ na mój wynik) był fakt, że po raz pierwszy używałam na nich wózka szermierczego, który kupiłam dzięki sponsoringowi Asseco. Jest on zdecydowanie lepszy od wózka, którego używałam do tej pory, głównie ze względu na to, że jest spersonalizowany konkretnie dla mnie – został zaprojektowany i wyprodukowany tak, żeby być jak najlepiej dopasowany do mnie i pomagać mi w uprawianiu szermierki – powiedziała Jadwiga Pacek.

We wrześniu odbędą się kolejne zawody – Mistrzostwa Europy, które są ostatnimi przed rozpoczęciem cyklu kwalifikacyjnego do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Życzymy naszej zawodniczce powodzenia i trzymamy kciuki za dobre wyniki!

Zobacz także