Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na I Litewsko-Polskim Forum Ekonomicznym

W dniach 25-26 kwietnia br. odbyło się I Litewsko-Polskie Forum Ekonomiczne „Partnerstwo strategiczne” w Wilnie zorganizowane przez Forum Dialogu i Współpracy im. Jerzego Giedroycia. W wydarzeniu wziął udział Przemysław Sęczkowski, Członek Zarządu Asseco International. Natomiast honorowy patronat nad konferencją objął Premier Republiki Litewskiej Sauliusa Skvernelisa oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.

W trakcie wydarzenia, Przemysław Sęczkowski uczestniczył w panelu o bezpieczeństwie cybernetycznym, w którym dyskutowano m.in. na temat tego, jak chronić państwo przed cyberatakami. Dużo uwagi poświęcono także kwestiom zabezpieczeń systemów bankowych przed niepożądanymi działaniami. Rozmawiano również o regulacjach unijnych w zakresie ochrony danych osobowych.

W panelu wzięli udział także m.in. Vitas Vasiliauskas, Prezes Zarządu Banku Litwy, Rytis Rainys, Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego przy Ministerstwie Obrony Republiki Litewskiej.

I Litewsko-Polskie Forum Ekonomiczne było dobrym źródłem wymieniany wiedzy dla polskich i litewskich przedsiębiorców oraz okazją do rozpoczęcia rozmów na temat nowych projektów inwestycyjnych w Polsce i na Litwie. Konferencja była poświęcona takim tematom, jak rola państwa we wspieraniu biznesu, kwestiom bezpieczeństwa energetycznego i cybernetycznego oraz transportowi.

Zobacz także