Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco jedną z najważniejszych firm dla Polski wg dziennika „Rzeczpospolita”

Asseco zajęło 3. miejsce w rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” w kategorii „Firmy niefinansowe”. Jest to jedyna spółka IT, która znalazła się w tym zestawieniu. Lista została przygotowana przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jej celem jest wyróżnienie firm mających kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki, a tym samym dla rozwoju kraju.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tylko w minionym roku osiągnęło rekordowe przychody w wysokości 14,5 mld zł, czyli o 19 proc. więcej niż w 2020 r. Swoją działalność rozpoczęło w Rzeszowie, jako przedsiębiorstwo produkujące systemy informatyczne dla banków spółdzielczych. Dzisiaj zatrudnia blisko 32 tys. osób i tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Spółki z Grupy Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Asseco Poland to informatyczny gigant z ambicjami, który jest największym polskim producentem oprogramowania dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Od rozpoczęcia międzynarodowej ekspansji w 2004 r. spółka zbudowała silną Grupę działającą w 60 krajach świata – podsumował Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”, który podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wręczył nagrodę Przemysławowi Sęczkowskiemu, wiceprezesowi Asseco International.

W tegorocznej edycji rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” ocenianych było 250 największych przedsiębiorstw, których dane finansowe dostępne były publicznie. Na etapie analitycznym konkursy uwzględniono, m.in. udział firmy w PKB Polski, relację zatrudnienia do przeciętnego zatrudnienia w gospodarce oraz udział podatków w przychodach firmy. Drugi etap obejmował głosowanie kapitały redakcyjnej rankingu.

Zobacz także