Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Enea Bydgoszcz Triathlon

Asseco Active Team wzięło udział w trzeciej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon, który odbył się w dniach 8 – 9 lipca. Rywalizacja przebiegała na dystansie 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,3 km biegu. Drużynę Asseco na dystansie 1/8 reprezentowali: Małgorzata Szewczuk, Sylwia Lubowiecka-Kuzioła, Anna Ćwiklińska, Marek Piński, Łuksza Kuzioła, Łukasz Brzezinski, który był najszybszy na mecie z wynikiem 01:28:02.

 

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z największych tego typu imprez sportowych w Polsce, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem profesjonalistów i amatorów z całego świata. W tym roku było ok. 3 tysięcy zawodników rywalizujących ze sobą na dystansie 1/8 i 1/4 Ironmana.

 

Moim celem na starcie było osiągnięcie czasu 1:30:00. Od początku czułem, że dobrze mi idzie, ale w trakcie pojawiła się obawa, że do upragnionego wyniku zabraknie dosłownie minuty. Jednak po przekroczeniu mety, złapaniu chwili oddechu okazało się, że o 15 minut pobiłem swój rekord życiowy! Takiego wyniku się nie spodziewałem. Atmosfera zawodów była niesamowita, mnóstwo kibiców, profesjonalna organizacja. Czekam już na przyszłoroczny start, w których planuje osiągnąć czas 1:20:00 –  powiedział Łukasz Brzezinski.

 

Zawodom towarzyszyły również liczne atrakcje, które przyciągały tłumy bydgoszczan i gości spoza miasta. Dużą popularnością cieszyły się m.in. targi sportowe oraz specjalny basen przepływowy, w którym zawodnicy mogli rozgrzać się przed startem lub zrelaksować po zawodach.

 

Pod koniec pierwszego dnia zawodów odbył się także charytatywny Enea Bieg Nocny, którego celem było wsparcie działającej na rzecz dzieci i młodzieży Fundacji Wiatrak. Wśród 600 uczestników, którzy zdecydowali się pomóc potrzebującym, znalazła się również mocna grupa Asseco Active Team w składzie: Anna Ćwiklińska, Małgorzata Szewczuk, Sebastian Szewczuk, Daniel Chwiłka, Krzysztof Wielgosz oraz Sławomir Grzeszak. Pomimo zmęczenia po wcześniej rywalizacji, pokonali oni dodatkową trasę o długości 5300 m wiodącą bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta.

 

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Zobacz także