Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem polskiego rynku IT wg Computerworld TOP200

Asseco zwyciężyło w 7 kategoriach raportu Computerworld TOP200, który stanowi kompleksowe badanie polskiego rynku teleinformatycznego. Tym samym firma została liderem tego rankingu.

Asseco z przychodami przekraczającymi 10 mld zł kolejny rok z rzędu jest największą grupą kapitałową w Polsce. Ponadto Asseco Poland utrzymało 1. pozycję w zestawieniu firm o największym zysku netto. Spółka ponownie jest największym dostawcą rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej i służb mundurowych, ochrony zdrowia oraz dużych firm i korporacji. Utrzymała również pozycję największego dostawcy usług serwisowych. Asseco zajęło także 1. miejsce w kategorii firm o największych nakładach na R&D. Stały rozwój i szukanie innowacyjnych rozwiązań sprawił, że spółka nie tylko utrzymała zeszłoroczną pozycję w kategorii największych dostawców oprogramowania na zamówienie, ale również awansowała w zestawieniu firm zapewniających rozwiązania i usługi dla sektora bankowego oraz wśród dostawców systemów CRM.

Asseco w rankingu Computerworld TOP 200:

Kategoria Pozycja
Największe informatyczne grupy kapitałowe działające w Polsce 1
Firmy informatyczne o największym zysku netto 1
Firmy o największych nakładach na R&D 1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora ochrony zdrowia 1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej i służb mundurowych 1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora dużych firm i korporacji 1
Najwięksi dostawcy usług serwisowych 1
Najwięksi dostawcy oprogramowania na zamówienie 2
Najwięksi dostawcy usług integracyjnych 3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora bankowego 3
Najwięksi dostawcy systemów Customer Relationship Management (CRM) 3
Najwięksi dostawcy usług IT 4
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego 4
Najwięksi dostawcy systemów Business Intelligence, Big Data i Data Discovery 4
Firmy IT o największym zatrudnieniu 5
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego 9

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od prawie 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma obecna jest w ponad 55 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 27 tys. osób. Rozwija się organicznie jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 80. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Computerworld TOP200 to prestiżowy raport na temat branży teleinformatycznej w Polsce. Jego celem jest całościowe przedstawienie kondycji sektora ICT oraz stojących przed nim perspektyw i wyzwań. Od blisko 30 lat stanowi główne źródło informacji na temat liderów rynku w poszczególnych segmentach. Raport został objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Rozwoju.

Zobacz także