Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem R&D wg Rzeczpospolitej

Blisko 900 mln zł przeznaczyło Asseco na badania i rozwój. Tym samym zajęło 1. miejsce w zestawieniu firm z największymi wydatkami na R&D, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Asseco prowadzi liczne działanie w zakresie R&D. Jednym z kluczowych projektów firmy jest budowa nowoczesnego centrum, które będzie miejscem skupiającym zespoły prowadzące prace badawczo-rozwojowe w takich dziedzinach, jak sztuczna inteligencja czy telemedycyna.

Rozumiemy, że jednym z warunków utrzymania pozycji lidera na rynku IT jest innowacyjność – powiedział Grzegorz Warzocha, Dyrektor Biura Projektów Unijnych, Asseco Poland. Właśnie dlatego badania i rozwój są tak istotnym obszarem naszej działalności. Tylko 2019 roku prowadziliśmy 64 projekty badawczo-rozwojowe, z których większość zrealizowaliśmy ze środków własnych. Ponadto w segmencie R&D zatrudniamy 5 200 osób, co tylko pokazuje nasze ogromne zaangażowanie w te działania – dodał.

Zobacz także