Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem cyfryzacji w Polsce wg raportu Computerworld TOP200

Asseco z przychodami w wysokości 14,5 mld zł zajęło pierwsze miejsce wśród informatycznych grup kapitałowych w kraju i ponownie zostało liderem cyfryzacji w Polsce. Asseco osiągnęło najwyższą pozycję w 11 kategoriach tegorocznego raportu Computerworld TOP200. Jest m.in. największym producentem oprogramowania na zamówienie, jak również największym płatnikiem podatku CIT w branży IT.

W 2021 roku Asseco osiągnęło 14,5 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowe wyniki umożliwiają firmie inwestowanie w dalszy rozwój, na co tylko w Polsce przeznaczyła 425 mln zł, a w skali całej Grupy blisko 1 mld zł. Ponadto spółka jest liderem wśród dostawców rozwiązań i usług IT dla dużych firm i korporacji, jak również sektora administracji publicznej i służb mundurowych oraz finansowego i ubezpieczeniowego. Jest także największym dostawcą oprogramowania na zamówienie, systemów ERP oraz usług: serwisowych, szkoleniowych i w modelu cloud. Kierując się ideą lokalnego patriotyzmu, Asseco płaci podatki w miejscu uzyskiwania przychodów. Będąc liderem polskiej branży IT jest też jej największym płatnikiem CIT.

31 lat temu było nas trzech, dzisiaj jest nas 30 tysięcy. Konsekwencja w działaniu i dobre relacje z klientami procentują. Wychodziłem z założenia, że aby móc budować ambitną strategię, zawsze trzeba pamiętać o najważniejszym, o klientach i dostarczaniu dla nich najlepszych rozwiązań IT. Jestem przekonany, że przez te lata wypracowaliśmy równowagę pomiędzy interesem akcjonariuszy, zarządu i pracowników – podsumował Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco w rankingu Computerworld TOP200:

KategoriaPozycja
Największe informatyczne grupy kapitałowe działające w Polsce – Liderzy cyfryzacji w Polsce1
Najwięksi płatnicy podatku CIT w branży IT1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora dużych firm i korporacji1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej
i służb mundurowych
1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego1
Firmy o największych nakładach na R&D1
Najwięksi dostawcy oprogramowania na zamówienie1
Najwięksi dostawcy systemów Enterprise Resource Planning (ERP)1
Najwięksi dostawcy usług serwisowych1
Najwięksi dostawcy usług w modelu cloud1
Najwięksi dostawcy usług szkoleniowych1
Firmy informatyczne o największym zysku netto2
Najwięksi dostawcy usług IT2
Najwięksi dostawcy usług integracyjnych2
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora ochrony zdrowia2
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego2
Najwięksi dostawcy systemów Business Intelligence, Big Data i Data Discovery2
Najwięksi dostawcy Customer Relationship Management (CRM)2
Najwięksi dostawcy oprogramowania3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora bankowego3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego3
Najwięksi dostawcy usług IT edukacyjnego i naukowo-badawczego3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)4

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 30 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 115. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Computerworld TOP200 to prestiżowy raport na temat branży teleinformatycznej w Polsce. Jego celem jest całościowe przedstawienie kondycji sektora ICT oraz stojących przed nim perspektyw i wyzwań. Od 30 lat stanowi główne źródło informacji na temat liderów rynku w poszczególnych segmentach.

 

Zobacz także