Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco kolejny rok z rzędu zwycięzcą rankingu IT@Bank

Asseco po raz kolejny zajęło 1. miejsce w rankingu głównym zestawienia IT@Bank przygotowanego przez Miesięcznik Finansowy „Bank”. Firma została także uznana za „Najbardziej wszechstronną firmę IT”. Wysokie przychody i innowacyjne produkty zapewniają Asseco silną pozycję na rynku dostawców IT dla sektora finansowego. Ponadto tytuł „Ambasadora Gospodarki Elektronicznej” otrzymał Zbigniew Jagiełło, członek rady nadzorczej Asseco International, które odpowiada za rozwój Grupy Asseco na rynku europejskim.

W poszczególnych kategoriach rankingu Asseco Poland zajęło 3. miejsce pod względem wartości przychodów z prowadzonej działalności. Na sukces spółki wpłynęła także bardzo wysoka rentowność netto (2. miejsce z wynikiem 26,6%) i jeden z najwyższych wskaźników wydatków na badania i rozwój, które stanowią aż 13,4% wartości uzyskanego przychodu.

Asseco jest także twórcą platformy Asseco BooX (Bank out of the Box). To pierwsza w Polsce uniwersalna platforma procesowa i technologiczna do sprzedaży oraz obsługi produktów finansowych. Może stanowić zalążek do budowy nowego banku, jak również być wykorzystana do przebudowy lub modernizacji istniejącej instytucji finansowej. Asseco BooX udostępniany jest w modelu subskrypcyjnym, ale może działać również tradycyjnie – w oparciu o zakup licencji. Operacyjnie pracuje w modelach: stacjonarnym, chmurowym lub hybrydowym.

Zainteresowanie korzystaniem z systemów bankowych w modelu subskrypcyjnym bardzo w ostatnim okresie wzrosło. Sądzę, że wynika to przede wszystkim z chęci optymalizacji kosztów korzystania z rozwiązań technologicznych oraz dążenia do rezygnacji z utrzymywania kompetencji, które nie są kluczowe dla biznesu bankowego. Niewątpliwie istotnym motywatorem dla korzystania z rozwiązań chmurowych są również zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem, których neutralizacja wymaga coraz wyższych, a tym samym coraz droższych, kompetencji – powiedział Zbigniew Pomianek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

IT@Bank to doroczny ranking przedstawiający liderów branży IT i sektora finansowego, którego organizatorem i wydawcą jest Miesięcznik Finansowy „Bank”.

Zobacz także