Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Actvie Team pobiegło w PKO Festiwalu Biegowym Krynica-Zdrój 2017

Drużyna z Asseco w składzie Ireneusz Wojtkowski z Pionu Telekomunikacji i Mediów oraz Paweł Bitkowski z Pionu Business Intelligence wystartowała w 8. edycji PKO Festiwalu Biegowego Krynica-Zdrój 2017, który odbył się w dniach 8-10 września. Jest to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. W tym roku pobiegło w niej ponad 8 tys. osób.

 

W programie Festiwalu jest kilkanaście biegów, z dwoma górskimi ultramaratonami na dystansach 100 km i 64 km. Tylko w tych 2 biegach wzięło udział blisko 2 000 biegaczy. Nasi zawodnicy ukończyli bieg z następującymi wynikami:

 

Ireneusz Wojtkowski przebiegł trasę 64 km w czasie 09:37:38, zajmując 197. miejsce w klasyfikacji generalnej i 12. w kategorii M50+, a Paweł Bitkowski będący tuż za nim, zakończył bieg z wynikiem 09:38:59 osiągając 204. miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz 60. w kategorii M40.

 

To było moje drugie podejście do ultramaratonu w Krynicy-Zdroju. W zeszłym roku wybrałem dłuższy dystans – 100 km, ale po dwóch z trzech etapów trasy przerwałem go, ponieważ zabrakło mi trochę doświadczenia w biegach górskich. W tym roku zdecydowałem się na krótszą wersję biegu liczącą 64 km, po to żeby poznać całą trasę zawodów. Razem z Irkiem trafiliśmy na wspaniałą pogodę – około 20 st.C, bez deszczu, przy lekkim wietrze, z dobrą widocznością na Tatry. Impreza była dobrze zorganizowana, a poziom zawodników wysoki, nikt nie odpuszczał, do tego wspaniale dopingowali nas kibice – szczególnie na mecie. Pod względem wytrzymałości byłem dobrze przygotowany, ale brakowało mi trochę treningów górskich, przez co dla mięśni nóg ten bieg był prawdziwym wyzwaniem. W przyszłym roku chciałbym przebiec trasę na dystansie 100 km – powiedział Paweł Bitkowski z Pionu Business Intelligence.

 

Festiwal w Krynicy-Zdroju to jedna z największych imprez biegowych w Polsce i obok Festiwalu Biegu Rzeźnika największa w biegach górskich. Więcej o zawodach można przeczytać tutaj.

 

Zobacz także