Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Active Team wypłynęło na otwarte wody

13 czerwca na terenie Jeziorka Czerniakowskiego odbyły się II Mistrzostwa Warszawy na wodach otwartych. Asseco na dystansie 1500 m reprezentowali Jarosław Skrzydło, który z czasem 00:25:54 zajął 15. miejsce oraz Rafał Garbat, który pokonał ten odcinek w 00:31:48, co dało mu 38 pozycję. Na metę dopłynęło 49 zawodników.

 

Jednym z najtrudniejszych elementów pływania na wodach otwartych jest nawigacja. W naturalnym akwenie panują zupełnie inne warunki niż te, z którymi spotykamy się na basenie. Z powodu niewielkiej przejrzystości wody oraz fal zalewających twarz widoczność jest bardzo ograniczona – powiedział Jarosław Skrzydło, Projektant w Pionie Rolnictwo. Kolejnym utrudnieniem jest pływanie w grupie. Tutaj trzeba być przygotowanym na sytuacje, w których zawodnicy nie widząc, co się dzieje dookoła nich, wpływają na siebie lub się podtapiają. Warto jednak spróbować, bo satysfakcja z pokonania dystansu w takich warunkach jest ogromna – dodał.

 

Fot.: Lightstudio.pl

Zobacz także