Asseco i Związek Polskiego Leasingu podsumowali rok 2019 w sektorze leasingu

5 grudnia 2019 r. w Regent Warsaw Hotel wspólnie z członkami Związku Polskiego Leasingu (ZPL), w przedświątecznej atmosferze podsumowaliśmy miniony rok. Partnerem spotkania był Obszar Oprogramowania dla Finansów Asseco Data Systems, który jest czołowym dostawcą rozwiązań IT dla polskiego sektora leasingowego.

Paweł Barchwic, Wiceprezes Asseco Data Systems podsumował miniony rok w branży leasingowej z punktu widzenia rosnącej potrzeby cyfryzacji poszczególnych jej aspektów. Andrzej Krzemiński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL-u nakreślił trendy i wyzwania stojące przed branżą leasingową w Polsce na najbliższe lata. Punktem wyjścia prognoz na kolejne miesiące był najnowszy raport ZPL. Zaprezentowana prognoza wyników branży leasingowej wskazała, że choć w 2019r. firmy leasingowe mogą udzielić łącznego finansowania o wartości 78,8 mld zł, zauważalne było tegoroczne wyhamowanie po 6 latach intensywnego rozwoju rynku.

Związek Polskiego Leasingu zrzesza 29 firm leasingowych oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. ZPL jest członkiem Leaseurope – organizacji zrzeszającej 46 związków z 34 krajów Europy, uczestniczy w pracach powołanej przez Leaseurope Grupy Roboczej krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CESEE), Grupy Sterującej ds. Motoryzacji, a także współpracuje z innymi komitetami i grupami roboczymi w Leaseurope. Asseco Data Systems dostarcza systemy informatyczne do 70 proc. firm zrzeszonych w ZPL.

 

Asseco Data SystemsleasingPaweł BarchwicZPL