Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości z Asseco

Przedstawiciele Asseco po raz kolejny wzięli udział w „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości” Jest to cykl wykładów otwartych, którego organizatorem jest Politechnika Opolska. W ramach wydarzenia, które odbyło się 22 listopada swoją prelekcję wygłosiła Olga Żółkiewicz, Specjalista ds. Employer Brandingu.

 

W prezentacji pt. „How to… cv. Czyli stwórz dokument, który zapewni Ci wymarzoną pracę (w IT i nie tylko)” podzieliła się ze studentami swoją wiedzą na temat przygotowywania CV oraz udzieliła cennych wskazówek dotyczących procesu rekrutacyjnego. Zajęcia miały także część praktyczną, podczas której zaprezentowane zostały narzędzia ułatwiające przygotowanie dokumentu rekrutacyjnego.

 

Temat prelekcji, choć wydawać by się mogło, że dla studentów ostatniego roku jest oczywisty, przyciągnął pełną salę słuchaczy. Kończącym studia zależy na zdobyciu wiedzy dotyczącej tego, jak najlepiej zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. Bardzo często, nie mając komercyjnego doświadczenia, w swoim życiorysie piszą tylko o zakończonych studiach, co sprawia, że pracodawca dostaje steki takich samych dokumentów. Nie wiedzą, że w przypadku rekrutacji na staże czy stanowiska „juniorskie”, doświadczenie zebrane np. w formie dodatkowych projektów lub ambitnych prac zaliczeniowych, może być dla nich przepustką do otrzymania wymarzonej posady – podsumowała Olga Żółkiewicz.

 

Asseco chętnie wspiera wydarzenia, które ułatwiają młodym osobom wejście na rynek pracy. To była 10. edycja spotkania skierowanego do przede wszystkim do studentów ostatniego semestru studiów wszystkich kierunków Politechniki Opolskiej.

 

Powiązany materiał

 

Zobacz także