Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Zbigniew Jagiełło Człowiekiem Roku 2021

Redakcja portalu money.pl wyróżniła Zbigniewa Jagiełło nagrodą Człowieka Roku. Jest ona przyznawana najbardziej innowacyjnym ludziom, którzy w nieschematyczny, otwarty i nowoczesny sposób patrzą na biznes, wyznaczając jego trendy. Laureat, który przez 12 lat pełnił funkcję prezesa w banku PKO BP, obecnie jest członkiem rady nadzorczej Asseco International.

Zbigniew Jagiełło odpowiadał za organizacyjną i technologiczną metamorfozę największego polskiego banku. W tym czasie aktywa spółki urosły ze 170 mld zł do 384,25 mld zł. Jednocześnie w 2019 roku PKO BP stał się najlepiej wycenianą spółką na polskiej giełdzie, osiągając kapitalizację rzędu 56 mld zł.

Uważam Zbigniewa Jagiełłę za jednego z najwybitniejszych polskich menedżerów bankowych. Jako lider wraz ze swoim zespołem doprowadził do tego, że PKO BP jest dzisiaj jednym z najlepszych banków europejskich — zarówno ze względu na jakość oferty, jak i poziom technologiczny – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

W lipcu br. Zbigniew Jagiełło dołączył do zespołu Asseco, które jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Objął funkcję członka rady nadzorczej Asseco International, które odpowiada za rozwój Grupy na rynku europejskim.

 

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

Zobacz także