Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Współpraca sektora publicznego z branżą IT w 2015 roku

„Spodziewam się, że dla branży IT 2015 rok będzie trudny pod kątem zamówień publicznych. Wydatki na zamówienia wyraźnie spadną w porównaniu do poprzednich lat, gdyż przez pierwsze dwa kwartały będą dopiero trwały prace nad przygotowaniem projektów finansowanych ze środków z nowej perspektywy UE.

 

Większe przetargi mogą pojawić się dopiero pod koniec roku. W związku z tym firmy, których działalność koncentruje się na sektorze publicznym, mogą tę sytuację odczuć negatywnie. Nas to tak bardzo nie dotknie, ze względu na dywersyfikację działalności. Jednym z kilku dużych przetargów publicznych, które pojawią się w tym roku może być przetarg GDDKiA na elektroniczny system poboru opłat od aut osobowych.

 

Wyraźnego ożywienia spodziewam się w 2016 r., kiedy na dobre powinny ruszyć projekty w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej. Jednym z ciekawszych segmentów może być rynek inteligentnych systemów transportowych dla miast. Będziemy chcieli uczestniczyć w tych przetargach.”

 

Przemysław Borzestowski, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland

Zobacz także