Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Technologie kognitywne

Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland opowiedział w rozmowie z Asseconews.pl: czym są technologie kognitywne?, w jakich sektorach mogą być wykorzystywane i czy Asseco ma w planach ich użycie.

 

Tak naprawdę to według naszej wiedzy, nie możemy mówić jeszcze o „technologiach” kognitywnych, bo wciąż nie jest to obszar wystarczająco dojrzały. Dziś możemy mówić raczej o technikach, metodach i eksperymentach z dziedziny poznawczej. Asseco w swoich planach rozwoju produktów, a także w trakcie wdrożeń koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań firmom, które kładą nacisk na zarządzanie relacjami z użytkownikiem, czyli klientom końcowym. Dlatego, w ramach prowadzonych prac nad rozwiązaniami z dziedziny IoT, podpowiadaczami, automatycznymi doradcami, rekomendatorami oraz szeroko pojętymi mechanizmami, implementującymi sztuczną inteligencję, uwzględniane są aktualne zdobycze z obszaru tzw. nauk kognitywnych. Dotyczy to zarówno rozwiązań bezpośrednio udostępnianych użytkownikom, jak i mechanizmów wspierania podejmowania decyzji, które działają w tle. Z całą pewnością w rozwiązaniach, które będą wdrażane w dalszej perspektywie, Asseco będzie oferowało zaimplementowane moduły, koncentrujące się na dzisiejszych prototypach i będzie to dotyczyło m.in. sektora telekomunikacji i mediów oraz finansowego.

 

Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów, Asseco Poland

 

Dodatkowe informacje na temat technologii kognitywnych znajdziecie na: www.computerworld.pl