Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

SaaS – rozwiązanie dla bankowości

Nasze doświadczenia pokazują, że aplikacje bankowe świetnie nadają się do sprzedaży jako usługa w modelu chmurowym. Prognozy rynkowe potwierdzają, że najbardziej pożądanym modelem udostępniania funkcjonalności dla sektora bankowości spółdzielczej jest właśnie SaaS. Dlatego Asseco od lat dysponuje odpowiednim ośrodkiem obliczeniowym – Centrum Usług Internetowych, które udostępnia systemy bankowe w modelu chmurowym 126 bankom spółdzielczym. O skali tego przedsięwzięcia niech zaświadczy liczba 27 mln przelewów zrealizowanych w 2013 roku za pośrednictwem CUI.

W 2013 roku udostępniliśmy w modelu chmury aplikację def3000/suite. Od 2014 roku oferujemy w tym modelu bankowość mobilną. Po pół roku korzysta z niej 50 banków spółdzielczych i 40 tysięcy ich klientów. Banki chwalą sobie to, że taka aplikacja jest tania w utrzymaniu i niezawodna – profesjonalne środowisko chmurowe gwarantuje stabilność oraz bezpieczeństwo bez dodatkowych nakładów. Co więcej, łatwo można dostosować aplikację do potrzeb banku, zaś klient korzysta z niej bez konieczności instalowania na swoim urządzeniu.

Andrzej Nowakowski, Dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych, Asseco Poland.

Zobacz także