Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozwój technologiczny rynku kapitałowego – szansa czy konieczność?

Rozwój technologiczny biur maklerskich czy innych instytucji związanych z rynkiem kapitałowym to konieczność. Wynika to m.in. ze starań tych podmiotów, aby zwiększać liczbę inwestorów indywidualnych i rachunków maklerskich. Osiągnięcie tego celu wymaga bowiem posiadania dobrych rozwiązań technologicznych.

Nowi klienci, którzy pojawiają się na rynku kapitałowym, to bardzo często osoby przed trzydziestym rokiem życia. Tacy inwestorzy są zainteresowani nowoczesnymi i dostosowanymi do ich oczekiwań rozwiązaniami technologicznymi – powiedział Wojciech Sieńczyk, Dyrektor Obszaru Wealth Management oraz Biura Maklerskiego, Santander Bank Polska. Ponadto, biorąc pod uwagę zagrożenia, które są związane z cyberprzestępczością, naszym obowiązkiem jest zapewnienie nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko wspomagają inwestowanie i otwierają rynek na nowych uczestników, ale również go chronią i zabezpieczają przed atakami – dodał.

Więcej informacji na: https://promak.asseco.com/promak-next/

Zobacz także