Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozwój technologiczny polskiego rynku kapitałowego

W jakim kierunku powinien rozwijać się polski rynek kapitałowy? Czy wykorzystanie najnowszych technologii może budować jego konkurencyjność? W jaki sposób rozwiązania, takie jak ePROMAK NEXT mogą zachęcić do prowadzenia inwestycji na giełdzie? Na m.in. te pytania odpowiadał Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynków Kapitałowych w Asseco Poland podczas debaty Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Przy okazji tworzenia nowego rozwiązania dla naszych klientów, czyli platformy ePROMAK NEXT, bacznie przyglądaliśmy się projektom i systemom stosowanym na innych rynkach, kierowanym głównie do inwestorów indywidualnych. Obserwując je, doszliśmy do wniosku, że pod względem funkcjonalności, dostępu i zakresu tego, co dostaje inwestor od brokera sytuacja wcale nie wygląda najgorzej, jeśli chodzi o stan rynku polskiego. W oczy rzucają się jednak dwie rzeczy. Pierwsza to sposób dostarczania informacji, czyli to, że inwestor jest natychmiast informowany o zmianie, konkretnym wydarzeniu na rynku, a nie musi się sam o nią dopytywać. Na rynkach zagranicznych tzw. powiadomienia push są standardem. Jeśli zaś chodzi o nowe generacje platform, widzimy z kolei, że bardzo duży nacisk jest położony na rozwiązania ułatwiające obsługę systemów – powiedział Artur Trunowicz.

W debacie „Parkietu” brali udział także Piotr Kozłowski, Dyrektor Domu Maklerskiego Pekao, Sławomir Panasiuk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów, Monika Hałupczak, Giełda Papierów Wartościowych oraz Piotr Tomaszewski, Dyrektor Santander Biuro Maklerskie.

Link do relacji z debaty „Parkietu”: parkiet.com

ePROMAK NEXT: promak-next.asseco.com

Zobacz także