Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozwój nowych technologii w bankowości

Wyzwania związane z implementacją innowacyjnych technologii przez sektor finansowy, wykorzystanie w rozwoju przedsiębiorstw rozwiązań opartych o automatyzację, digitalizację oraz robotyzację – to główne tematy tegorocznego FinTech & InsurTech Digital Congress. Wydarzenie odbyło się w dniach 13-14 listopada w Warszawie. Jedną z sesji poprowadził Tomasz Buczak, Head of Asseco Innovation Hub w Asseco Poland.

W ramach programu kongresu odbyła się prezentacja Asseco – „Samo finansowanie nie gwarantuje start-upom komercyjnego sukcesu. Jak innowacyjne technologie wprowadzić na rynek i pozyskiwać z nich dochód?”. Podczas swojego wystąpienia, Tomasz Buczak przestawił m.in. program inkubacji i akceleracji nowych produktów uruchomiony w ramach Asseco Innovation Hub (AIH).

AIH to nowy dział w strukturach Asseco Poland, który będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie nowatorskich rozwiązań dla branży finansowej i współpracę m.in. ze start-upami.

W Asseco stale poszukujemy ciekawych rozwiązań, znajdujących się na bardzo wczesnym etapie rozwoju oraz ludzi, którzy je tworzą. Szukamy takich, które mają potencjał stać się produktami komercyjnymi i rozwijamy je w programach inkubacji i akceleracji. Akceleracja nowoczesnych rozwiązań orazi przekształcanie ich w produkty komercyjne, to główny cel stworzonego przez nas programu Asseco Innovation Hub – powiedział Tomasz Buczak.

W tegorocznej edycji FinTech & InsurTech Digital Congress wzięli udział przedstawiciele branży fintech i insurtech z 13 krajów. Konferencja zgromadziła blisko 600 osób. Asseco było partnerem strategicznym wydarzenia.

Zobacz także