Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rola Rynku Kapitałowego w rozwoju innowacyjnej gospodarki

To między innymi dzięki środkom pozyskanym na rynku kapitałowym, małe i średnie firmy mogą finansować nowe, często obarczone ryzykiem innowacyjne przedsięwzięcia. W ten sposób zwiększa się konkurencyjność polskiej gospodarki, co jest jednym z głównych założeń przyjętej przez Ministerstwo Finansów Strategii rozwoju rynku kapitałowego. Została ona ogłoszona podczas XVIII edycji konferencji Izby Domów Maklerskich, która odbyła się w dniach 9-11 marca w Bukowinie Tatrzańskiej.

W panelu dyskusyjnych pt. „Rynek kapitałowy dla rozwoju nowych technologii” wziął udział Artur Wiza, Wiceprezes Asseco. Rozmawiano w nim m.in. o szansach i wyzwaniach dla polskiego rynku kapitałowego w związku z realizacją Strategii rozwoju rynku kapitałowego, a także o jego roli w finansowaniu start-upów.

Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy w 2004 roku zainwestowali w polski startup z Rzeszowa. Dziś Asseco ma globalną skale – powiedział podczas konferencji Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

W dyskusji brali udział także m.in. dr Marek Dietl, Prezes Zarządu, Giełda Papierów Wartościowych; Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju; prof. dr hab. inż. Aleksander M. Nawrat, Z-ca Dyrektora, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Konferencja Izby Domów Maklerskich to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży papierów wartościowych w Polsce. Biorą w niej udział przedstawiciele rynku kapitałowego ze spółek giełdowych, domów maklerskich, banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych oraz organizacji biznesowych i samorządowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Asseco było Partnerem konferencji.

Relacja z wydarzenia

Zobacz także