Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Przykłady sukcesu przyciągają

Z końcem października w Spiskiej Nowej Wsi na Słowacji, odbyło się spotkanie pod hasłem – „Przykłady sukcesu przyciągają”, organizowane przez Ambasadę Republiki Słowackiej. Asseco reprezentował Paweł Florczak, International Sales & Business Development Manager. Tematem wydarzenia była promocja i tworzenie warunków dla rozwoju gospodarczego po obu stronach granicy, m.in. poprzez upowszechnianie informacji o firmach z obu państw oraz poszerzanie wiedzy o dogodnych formach współpracy przygranicznej. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy wszystkich branż, zarówno z polskiej, jak i ze słowackiej strony.

 

Podczas swojego wystąpienia Paweł Florczak mówił m.in. o tym, jaki sukces Asseco odniosło na Słowacji w ciągu ostatnich 11 lat, czyli od momentu przejęcia firmy technologicznej Asset Soft. Obecnie główna słowacka spółka – Asseco Central Europe działa w sektorze komercyjnym, jak i publicznym. Realizuje także kontrakty dla administracji centralnej i lokalnej.

 

Asseco od początku było projektem polsko-słowackim, co wielokrotnie podkreślaliśmy. Sukces spółki jest wynikiem zaangażowania całego zespołu. Dotyczy to nie tylko działań, które prowadzimy na Słowacji, ale także na innych zagranicznych rynkach – powiedział Paweł Florczak, International Sales & Business Development Manager, Asseco Poland.

 

Wspomniał również o niedawnym powołaniu Asseco International, holdingu, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie, nadzór oraz wsparcie rozwoju spółek z Grupy, działających na międzynarodowych rynkach. Nowa spółka będzie zarejestrowana na Słowacji. Na jej czele stanie Jozef Klein, Prezes Asseco Central Europe, który za swoje osiągnięcia w biznesie i rozwinięcie Asseco Central Europe otrzymał wyróżnienie i tytuł Entrepreneur of the Year (Przedsiębiorca Roku) w konkursie organizowanym przez firmę doradczą Ernst & Young na Słowacji.