Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Premiera Asseco ATA Studio na Testwarez 2017

W dniach 15-17 listopada w Toruniu odbyła się konferencja Testwarez, której celem było m.in. przedstawienie narzędzi, które usprawniają proces testowania. W ramach wydarzenia po raz pierwszy zostało publicznie zaprezentowane autorskie narzędzie Asseco do automatyzacji testów funkcjonalnych – Asseco ATA Studio.

 

Historię powstania produktu, jego podstawowe założenia koncepcyjne oraz silne strony przedstawili podczas Testwarez: Mirosław Olszowy, Zastępca Dyrektora Pionu Ubezpieczeń Społecznych Asseco oraz Katarzyna Rupar, Starszy Specjalista ds. Kontroli Jakości, Asseco.

 

Natomiast na stoisku Asseco uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z tym, jak działa Asseco ATA Studio, wymienić się doświadczeniami związanymi z testami i automatyzacją testów w złożonych projektach, a także porozmawiać o możliwościach związanych z karierą w Asseco.

 

Asseco ATA Studio powstało podczas realizacji testów w największych projektach informatycznych, odpowiadając na potrzeby związane z ich automatyzacją w złożonych środowiskach. Jednocześnie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osoby nie będące programistami mogły skutecznie wytwarzać zautomatyzowane scenariusze testowe i dostosowywać je do funkcjonalnych oraz technologicznych zmian w testowanych aplikacjach. Asseco ATA Studio wykorzystuje w tym celu keyword-driven testing, czyli technikę słów kluczowych, oraz zaawansowane mechanizmy identyfikacji obiektów ekranowych. Dzięki swojej elastyczności Asseco ATA Studio jest aktualnie wykorzystywane w kilku pionach Asseco, realizując blisko 10 tysięcy istniejących scenariuszy testowych, zarówno dla aplikacji desktopowych, jak i przeglądarkowych – w tym wykonanych w technologii Adobe Flash.

 

ATA Studio poszerza portfolio Asseco o możliwość dostarczenia klientom narzędzia do automatyzacji, zestawów gotowych scenariuszy testowych, a także szkoleń z budowania testów za pomocą tego narzędzia – powiedział Mirosław Olszowy, Dyrektor Działu Testów, Asseco Poland.

 

Wersję demonstracyjną Asseco ATA Studio, a także informacje o produkcie, można znaleźć na stronie: atastudio.asseco.com.

 

Organizatorem tegorocznej konferencji Testwarez było Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, a jej srebrnym sponsorem zostało Asseco.