Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Praca w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa przeniosła wiele obszarów działalności firm do cyfrowego świata. Jakie organizacje bez większych przeszkód przeszły w tryb pracy zdalnej, a dla których nadal stanowi to duże wyzwanie? Jakie możliwości daje taka forma kontaktu? Jaki model pracy przedsiębiorcy wybiorą jako docelowy: stacjonarny, hybrydowy czy zdalny? Odpowiedzi, m.in. na te pytania udzielił Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland w programie „Godziny Szczytu” na antenie Polsat News.

Co roku jedna z naszych spółek – Asseco Data Systems – organizuje Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego, w którym zwykle uczestniczy 150 osób z Polski i Europy. W zeszłym tygodniu w tym wydarzeniu, w wersji online, wzięło udział 600 osób z całego świata. Wygląda na to, że technologia pomaga nam zwiększyć dotarcie do szerokiego grona osób – powiedział Artur Wiza.

Wiceprezes Asseco zwrócił jednak uwagę, że wielu osobom brakuje fizycznych spotkań z innymi rozmówcami i że firmy, jeżeli jest taka możliwość, coraz częściej decydują się na spotkania hybrydowe, gdzie część ludzi jest na sali, a część może kontaktować się za pomocą połączenia video. Z kolei w przypadku postępującego wzrostu zachorowań firmy będą wracały do spotkań wyłącznie w formie online. Praca w takim trybie dla części przedsiębiorstw, np. z sektora IT nie stanowi większego problemu, jednak są branże, gdzie jest to duże wyzwanie.

Jak tylko nastąpił lockdown, bardzo szybko mogliśmy funkcjonować zdalnie, 98 proc. naszych pracowników nadal pracuje w tym modelu. Duże firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych ogłaszają powrót do swoich siedzib dopiero w przyszłym roku – powiedział ekspert Asseco. Natomiast są w firmy, w których nie wszyscy pracują na komputerach lub mają do nich dostęp, co znacznie utrudnia im przejście w tryb online – dodał.

Pełna wypowiedź została wyemitowana w programie „Godziny Szczytu” na antenie Polsat News w dniu 7.10.2020 r.

Zobacz także