Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

„Nowe oblicze polskiej energetyki” wg Asseco

„Nowe oblicze polskiej energetyki” – to hasło 4. edycji Kongresu Energetycznego, w którym wziął udział Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa Asseco Poland. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w dniach 19-20 września we Wrocławiu. W trakcie konferencji dyskutowano m.in. na temat najważniejszych zagadnień dotyczących polskiej energetyki, jej rozwoju na tle przemysłu energetycznego w Europie i na świecie oraz aktualnych trendów, które będą miały wpływ na rozwój branży.

W trakcie kongresu odbyła się debata „Nowe trendy w energetyce – jak rozwój technologii zmieni sposób zaopatrzenia i konsumpcji energii?”, której uczestnicy starali się odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące kierunków zmian w polskiej branży energetycznej. Są one bardzo często wyznaczane przez regulacje państwowe. Paneliści dyskutowali także na temat nowych modeli biznesowych opartych o usługi.

Z punktu widzenia technologii informatycznej, nie istnieje taka technologia, której nie można wdrożyć w firmie energetycznej. Nie wiemy jednak, jak rynek energii będzie się przez lata rozwijać, jaki będzie jego model biznesowy. Trzeba pamiętać, że niezależnie od trendów rynkowych energetyka jest także rynkiem regulowanym, zależnym od wprowadzanych przepisów prawnych. Bardzo mocno będą go zmieniać także jego nowi uczestnicy, czyli na przykład pojawiające się startupy – powiedział Tomasz Bendlewski, podczas panelu dyskusyjnego na IV Kongresie Energetycznym.

W debacie o trendach w energetyce uczestniczyli także m.in. Dawid Klimczak, Prezes Zarządu, ENEA Trading; Anna Streżyńska, Prezes Zarządu MC2 Solutions, Minister Cyfryzacji w latach 2015-2018 oraz Grzegorz Należyty, Dyrektor Generalny Power Divisions, Siemens.

Tegoroczny kongres odbył się pod patronatem honorowym Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Asseco było złotym partnerem wydarzenia.

Relacja z wydarzenia: www.energetyka24.com

Zobacz także