Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Mobilny token Asseco zadba o bezpieczeństwo transakcji bankowych

Asseco stworzyło nowoczesną aplikację mobilną do wygodnej i bezpiecznej autoryzacji transakcji bankowych online – mToken Asseco MAA, która jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store. Dzięki niej przepisywanie kodów generowanych przez tokeny sprzętowe lub otrzymywanie komunikatów SMS przechodzi do historii. Od teraz żeby wykonać transakcję wystarczy jedno kliknięcie na urządzeniu mobilnym.

Banki od wielu lat zmagają się z rosnącymi kosztami autoryzacji i komunikacji z klientami. Aplikacja mToken Asseco MAA pozwala im na ich obniżenie z jednoczesnym podniesieniem bezpieczeństwa transakcji.

mToken Asseco MAA pozwala na tzw. silne uwierzytelnianie – Strong Customer Authentication (SCA), które gwarantuje wyższy poziom wiarygodności i odporności na fraudy. Spełnia tym samym zalecenia dyrektywy PSD2. Aplikacja umożliwia również komunikację z klientem za pomocą komunikatów PUSH, które są doskonałą alternatywą do popularnych dotąd SMS-ów. Dzięki rozwiązaniu Asseco bank nie musi kupować fizycznych urządzeń, a klient przepisywać z nich dodatkowych kodów. Aplikacja pozwala także na obsługę kilku kont w wielu bankach. Eliminowane są też koszty związane z wysyłaniem płatnych powiadomień tekstowych SMS.

Z naszej nowej aplikacji korzystają już pierwsi klienci banków spółdzielczych. Zyskują przez to szybką, wygodną i bezpieczna formę akceptowania operacji w bankowości internetowej – powiedział Andrzej Nowakowski, Dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych, Asseco Poland.

 

Funkcjonalność tokena mobilnego oferowana przez Asseco Poland, pod nazwą mToken Asseco MAA to sposób na zmniejszenie kosztów udostępniania klientom usług bankowości internetowej. Widzimy w nim również potencjał, który pozwoli przyciągnąć do Banków Spółdzielczych młodych ludzi, dla których nowinki techniczne są istotnym czynnikiem wyboru banku. Ważne jest także, że dzięki wdrożeniu technologii mToken bank wypełni zobowiązania wynikające z dyrektywy PSD2. Niewątpliwie aplikacja ma też potencjał rozwojowy i widzimy możliwość udostępniania w niej kolejnych ciekawych funkcjonalności – powiedział Piotr Mazur, Kierownik Zespołu Informatyki, Poznański Bank Spółdzielczy.

 

Aktualny trend miniaturyzacji kieruje aktywność z poziomu notebooków i tabletów do używania w coraz większym stopniu telefonów komórkowych i smartwatchy. Dopóki do komunikacji potrzebny jest telefon w formie dodatkowego urządzenia – każdy chciałby mieć wszystko, co jest dla niego potrzebne w jednym miejscu – w miejscu które zawsze jest przy nim i którego nie zapomni, jak portfela z dokumentami. Token mobilny to podstawa bezpieczeństwa oraz nowoczesności – daje nam możliwość skorzystania z bankowości zawsze i wszędzie a do tego zachowując wszystkie standardy bezpieczeństwa i wygody (pamiętajmy że wkrótce zacznie obowiązywać Dyrektywa PSD2 która wiele zmieni na rynku – szczególnie e-commerce) – powiedział Roland Węgrzynowski, Kierownik Zespołu Teleinformatyki, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.

Z mToken Asseco MAA mogą korzystać klienci detaliczni i korporacyjni banków, których systemy internetowe są zintegrowane z aplikacją.

Więcej informacji o aplikacji: tokenmobilny.pl

Aplikacja dostępna do pobrania w sklepach: Google Play oraz App Store

Zobacz także