Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Konkurencja to jest gra

„Jeśli my przedsiębiorcy, bez względu na to, w jakiej branży jesteśmy, dzisiaj stracimy wiarę, że się da i sami siebie zaczniemy tłumaczyć, to przegramy na pewno. Konkurencja to jest gra” – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland podczas panelu dyskusyjnego „Nowa normalność – jak w niej zarządzać, szukać wartości, zysku i płynności?, który odbył się podczas gali finałowej akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. Była to VII edycja projektu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Asseco było jego partnerem strategicznym.

Prezes Asseco w jednej ze swoich wypowiedzi podkreślił, że pandemia wpłynęła nie tylko na biznes, ale przede wszystkim pracowników. Taka sytuacja jest więc dużym testem dla liderów organizacji.

Lider nie ma czasu na słabości. Musi być najsilniejszy i wszystko integrować. Dla wszystkich prowadzących firmy obecna sytuacja to szczególnie smutny i trudny moment – powiedział Adam Góral.

Zwrócił także uwagę, że działanie zespołów w trybie zdalnym, które stało się w tej sytuacji oczywistym rozwiązaniem nie zastąpi bezpośrednich spotkań i wspólnej pracy, będących źródłem motywacji i wzajemnego wspierania się.

Dodatkowo bardzo pozytywnie odniósł się do programów pomocy publicznej (chociaż Asseco z nich nie korzystało), podkreślając ich ogromne znaczenie dla firm z innych sektorów gospodarki, np. handlu czy turystyki.

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości to coroczna ogólnopolska akcja Dziennika Gazety Prawnej, podczas której dziennikarze, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Zobacz także