Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak budować przewagę na rynku telekomunikacyjnym?

O tym, jak telekomy mogą osiągnąć przewagę konkurencyjną i zwiększyć elastyczność działania, dzięki korzystaniu z systemów chmurowych, a także o jednej z największych migracji klientów na polskim i europejskim rynku telekomunikacji mówi Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland w wywiadzie dla portalu Telko.in.

Rynek telekomunikacyjny jest mocno konkurencyjny i w walce o klienta jeszcze długo duże telekomy będą starały się zachować strategiczne zasoby IT u siebie. Z kolei, aby móc zwiększyć elastyczność w wybranych obszarach, będą korzystać z systemów chmurowych. To zjawisko można określić jako informatykę dwóch prędkości – chmura będzie coraz szerzej wykorzystywana do obsługi standardowych procesów, a własne zasoby stosowane tam, gdzie będą mogły zapewnić przewagi konkurencyjne – powiedział Radosław Semkło.

Wypowiedź ukazała się w artykule „Operatorzy będą szukać przewag konkurencyjnych w obszarach IT”, 2.09.2019 r. na portalu: www.telko.in

Zobacz także