Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Eksperci Asseco i Grupy Polsat Plus wystartowali w integracyjnym hackathonie

Blisko 100 osób wzięło udział w hackathonie zorganizowanym przez Asseco, Polkomtel, Netię oraz Oktawave. W sumie 12 zespołów, złożonych z ekspertów z tych organizacji, pracowało nad przeniesieniem aplikacji do środowiska chmurowego. Realizację projektów oceniali przedstawiciele firmy Google Cloud.

Celem hackatonu była integracja ekspertów z Asseco, Polkomtela, Netii i Oktawave. Zostali oni połączeni w zespoły, tak aby mogli się poznać, wymienić kompetencjami i nauczyć współpracy. Wśród nich znaleźli się deweloperzy, administratorzy, specjaliści DevOps i ds. baz danych oraz inżynierowie sieciowi i bezpieczeństwa.

Rozpoczęliśmy wielką przygodę modernizacji środowiska informatycznego Grupy Polsat Plus. W ramach tego projektu realizujemy kontrakt z Google Cloud. Ponadto współpracujemy z Asseco oraz wykorzystujemy potencjał Grupy Polsat Plus – powiedział Radosław Semkło, Dyrektor IT, Grupa Polsat Plus. Naszym celem jest bowiem zbudowanie nowej wartości dla naszych klientów, a hackaton stanowi fantastyczną okazję do sprawdzenia umiejętności i nawiązania współpracy pomiędzy ekspertami z tych organizacji. Zdobyte doświadczenie i wymiana praktyk mają bowiem ogromną wartość w kontekście realizacji wspólnych projektów biznesowych – dodał.

Kosmiczne zadanie

Dla uczestników hackatonu przygotowano scenariusz, który dotyczy podboju Księżyca i eksploatowania jego złóż przez fikcyjną firmę Moon Rocks Enterprise. Zgodnie z jego założeniami siedmioosobowe zespoły pracowały nad aplikacją, która odpowiada za zbieranie informacji z czujników obecności gazu i tlenu znajdujących się w kopalniach na satelicie. Takie rozwiązanie byłoby bowiem kluczowe dla życia i zdrowia pracujących tam ludzi. Zadaniem uczestników było przeniesienie aplikacji do środowiska chmurowego oraz jej zmodernizowanie i zoptymalizowanie. W trakcie tych prac mogli oni m.in. lepiej poznać narzędzia i usługi Google Cloud oraz przekonać się, jakie wyzwania mogą ich spotkać podczas procesu migracji.

Ocenialiśmy stopień realizacji zadania, jak również to, na ile danemu zespołowi udało się zoptymalizować docelowe środowisko – powiedział Michał Ajduk, Staff Technical Solutions Consultant, Google Cloud, który był jednym z jurorów hackatonu. Ważnym aspektem był również etap prezentacji rozwiązania, ponieważ oprócz nagrody głównej wręczaliśmy nagrodę publiczności – dodał.

Zwycięska drużyna z sukcesem zrealizowała migrację aplikacji do chmury. Została również doceniona przez inne zespoły, które w ramach głosowania przyznały jej nagrodę publiczności.

Zobacz także