Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Sztuczna inteligencja na rynku kapitałowym

Aż 93 proc. firm na rynku kapitałowym uważa, że technologie pozwalają im na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Z kolei 75 proc. zamierza w nie zainwestować więcej niż 11 proc budżetu. M.in. o tym, jak innowacje technologiczne mogą wspierać rozwój tego sektora rozmawiali Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego Asseco Poland oraz Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Dostawcy rozwiązań IT dla rynku kapitałowego stoją przed wyzwaniem dostarczenia narzędzi, które w prosty i efektywny sposób pozwolą inwestorom dobierać inwestycje do poziomu ryzyka akceptowalnego dla danej osoby, jednocześnie umożliwiając instytucjom finansowym oferowanie aktywów oraz wiedzy na temat tego, w co inwestować. Dotychczas w procesie opracowywania takich rozwiązań funkcjonował model, w którym dostawca rozmawiał z instytucją, do której kierował rozwiązanie i od niej pozyskiwał informacje, czego potrzebuje inwestor. Asseco zaczęło jednak stosować nową metodologię.

Stosowana przez nas metodologia design thinking polega na tym, że rozmawiamy z końcowym użytkownikiem rozwiązania, czyli inwestorem. Taki sposób został przez nas zastosowany przy budowie nowych produktów Promak NEXT, gdzie zaprosiliśmy nowych inwestorów do tego, żeby zrecenzowali nam sposób interakcji z rozwiązaniem i poszczególny wygląd ekranów – powiedział Artur Trunowicz. Finalnie od jednego z nich otrzymaliśmy feedback, że w końcu dostał produkt, który zachęca go do inwestowania – dodał.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach dla rynku kapitałowego? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy i na https://promak-next.asseco.com/

Zobacz także