Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Digitalizacja usług maklerskich

Rok 2020 przyniósł ogromne wyzwania, jeżeli chodzi o digitalizację we wszelkich branżach i sektorach gospodarki. W szczególności rynek kapitałowy bardzo szybko zareagował i docenił rolę cyfryzacji procesów onboardingu inwestorów, zgodności z dyrektywą MiFID i zawierania transakcji. Dzisiaj rynek kapitałowy jest na kolejnym etapie transformacji cyfrowej i rozwija się w kierunku zdigitalizowanego doradztwa dla inwestorów.

Klienci instytucji finansowych chcą inwestować długoterminowo i w coraz większy koszyk papierów wartościowych oraz dostępnych instrumentów. To oznacza, że cyfryzacja będzie obejmowała z jednej strony zautomatyzowanie procesów związanych z badaniem zgodności z dyrektywą MiFID, a z drugiej usługi prowadzenia doradztwa inwestycyjnego.

Te wszelkie potrzeby są opakowywane w produkty, które dostarczamy i dzisiaj pytania, jakie pojawiają się po stronie domów i biur maklerskich oraz instytucji wealth management, to nie jest: Czy? Tylko: W jaki sposób to osiągnąć? Czy samemu budować produkty, czy skorzystać z gotowych rozwiązań? – powiedział Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego, Asseco Poland. Dla nas, jako dla dostawcy odpowiedź nie jest wbrew pozorom jednoznaczna, ponieważ rozwiązanie widzimy w pewnej hybrydzie, czyli dostarczaniu gotowych produktów, które są jednak sprofilowane i dopasowane do potrzeb biznesu danego klienta w taki sposób, aby zapewniały również tą unikalną wartość – dodał.

Więcej informacji na: https://promak-next.asseco.com/

Zobacz także