Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Czy w erze Internetu bankowość oddziałowa przechodzi do historii

Czy należy ograniczyć liczbę placówek bankowych? A może nowe rozwiązania technologiczne stanowią dla nich szansę na rozwój? Jak na te zmiany powinny reagować banki spółdzielcze? M.in. na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty, która odbyła się 6 kwietnia podczas Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych. Asseco było parterem strategicznym tego wydarzenia.

 

W rozmowie wzięli udział: Zbigniew Pomianek, wiceprezes zarządu Asseco Poland; Michał Krakowiak, wiceprezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych; Jacek Domagalski, członek zarządu Banku Spółdzielczego w Skierniewicach; Grzegorz Flanz, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Toruniu oraz Arkadiusz Kurasz, wiceprezes Mikołowskiego Banku Spółdzielczego w Mikołowie.

 

W trakcie dyskusji Zbigniew Pomianek stwierdził, że do niedawna wyróżnikiem na rynku była bankowość internetowa, teraz może zacznie być nim oddział, jeśli ich nie będzie tak wiele. Zaznaczył, że mogą się one stać wyróżnikiem banków spółdzielczych, w szczególności w terenie, gdzie nie ma za dużo placówek banków komercyjnych.

 

Wiceprezes Asseco podkreśli także, że technologia jest nieunikniona i należy za nią podążać, ale warto postawić sobie pytanie, czy bankowość spółdzielcza ma być liderem zmian, a tym bardziej innowatorem.

 

Relacja z konferencji dostępna jest na http://www.computerworld.pl

Zobacz także