Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Cyfrowy podpis Asseco usprawni deweloperski odbiór mieszkań

Asseco Data Systems dzięki współpracy nawiązanej z Echo Investment i Samsung Electronics Polska uruchomiło innowacyjny system mobilnego odbioru mieszkań. To kolejna branża, gdzie zastosowanie ma podpis elektroniczny. Podpis składany na tablecie całkowicie eliminuje konieczność drukowania i podpisywania papierowej dokumentacji. Pierwsze mieszkania w tej formule, zostały przekazane w maju 2019 r. na krakowskim osiedlu „Dom pod Wilgą”. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Techniczny odbiór mieszkania jest nieodzownym elementem każdej umowy, którą klienci podpisują z deweloperem. System opracowany przez Asseco i wdrożony przez Echo Investment, dzięki wykorzystaniu technologii biometrii i wygody urządzeń mobilnych pozwala na elektronizację tego procesu.

Każdego miesiąca przekazujemy naszym Klientom wymarzone mieszkania, garaże, komórki lokatorskie czy lokale usługowe. Ponieważ zarówno dla Klientów jak i dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie, zdecydowaliśmy się maksymalnie uprościć wszelkie formalności i procedury z tym związane. Dzięki mobilnym odbiorom, można ten etap skrócić o 40%, co przy skali naszej działalności jest dużym ułatwieniem zarówno dla nas, jak i naszych Klientów. – powiedział Mariusz Sękalski, Echo Investment

Proces funkcjonuje w oparciu o dedykowany system CRM, który jest obsługiwany przy użyciu tabletów. Bezpieczeństwo przetwarzanych za ich pomocą danych osobowych zapewnia zastosowana w nich platforma zabezpieczająca dane – Samsung Knox – powiedział Mariusz Walusiewicz, Samsung Elekctronics Polska.

Kluczowym etapem procesu odbioru mieszkań jest poświadczenie go przez złożenie podpisu. W mobilnym odbiorze mieszkań, odręczny podpis na dokumentach zastąpiony został podpisem elektronicznym.

Usługa wykorzystuje technologię kwalifikowanego i biometrycznego podpisu elektronicznego. Podpisywanie dokumentów bezpośrednio na tablecie umożliwia dołączony do niego specjalny rysik – powiedział Artur Miękina, Dyrektor Sprzedaży Projektów Kluczowych, Pion Usług Bezpieczeństwa i Zaufania, Asseco Data Systems.

W związku z pozytywnym odbiorem usługi przez klientów i skróceniem całego procesu odbiorowego Echo Investment planuje wprowadzenie usługi mobilnych odbiorów  na terenie całego kraju.

Zobacz także