Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Autoidentyfikacja w certyfikatach Certum

Asseco wprowadziło nową metodę weryfikacji tożsamości w wydawanych przez siebie certyfikatach bezpieczeństwa Certum. Identyfikacja klienta może się teraz odbywać w sposób automatyczny, w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji. Usługa jest dostępna w procesie wydawania certyfikatów SSL, eMail ID (S/MIME) oraz Code Signing.

Nowy, całkowicie cyfrowy proces identyfikacji stanowi alternatywę dla weryfikacji dokumentów dostarczanych za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej (choć ta forma jest nadal dostępna dla klientów). Automatyczna weryfikacja tożsamości pozwala na bezobsługowe sprawdzenie w czasie rzeczywistym dokumentów tożsamości, takich jak dowody osobiste, paszporty czy prawa jazdy. Dodatkowo usługa pozwala na weryfikację nie tylko dokumentu, ale także jego posiadacza. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi „rozpoznawania twarzy”, który przy użyciu technologii biometrycznej porównuje twarz użytkownika z twarzą na dokumencie tożsamości.

Potwierdzenie tożsamości jest kluczowym elementem w procesie wydawania certyfikatów bezpieczeństwa. Aby centrum certyfikacji mogło wydawać klientom końcowy certyfikaty wraz z ich danymi osobowymi, zobligowane jest do skrupulatnej weryfikacji ich tożsamości. Proces identyfikacji jest tak istotny, ponieważ na takich certyfikatach opiera się m.in. zaufanie przeglądarek do stron internetowych lub do dokumentów – powiedziała Anna Sikorska, Kierownik Produktu w Pionie Usług Bezpieczeństwa i Zaufania, Asseco Data Systems. Weryfikacja musi więc jednoznacznie potwierdzić tożsamość użytkownika certyfikatu, jak i wykluczyć możliwość sfałszowania informacji czy wyłudzenia certyfikatu z wykorzystaniem skradzionych danych – dodała.

Autoidentyfikacja nie tylko pozwala na komfortową i błyskawiczną weryfikację tożsamości, ale również zabezpiecza przed próbami fałszowania dokumentów przez osoby niepowołane czy chroni przed kradzieżą tożsamości. Obecnie tego typu usługi są wdrażane przez największe instytucje finansowe, administracji publicznej oraz firmy z sektora fintech.

Asseco udostępniło tę usługę we wszystkich certyfikatach bezpieczeństwa Certum: SSL, eMail ID (S/MIME) i Code Signing. Rozwiązanie zostało opracowana we współpracy z firmą Ariadnext i jest dostępne dla użytkowników ze 180 krajów.

Więcej informacji na: https://www.certum.pl/pl/

Zobacz także