Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zaprogramowało najlepszy bank internetowy w Rosji

Magazyn Global Finance uznał Sberbank Online za najlepszy konsumencki bank internetowy w Rosji. System do tego projektu opracowała należąca do Asseco Group spółka R-Style Softlab. Ponadto Sberbank został wyróżniony jako najlepszy bank w regionie Europy Centralnej i Wschodniej w kategoriach: bank mobilny, bankowa aplikacja mobilna, bankowość SMS/tekstowa.

 

Global Finance już po raz 15. ogłosił listę najlepszych banków internetowych na świecie. Wśród wyróżnionych znalazły się instytucje, które m.in. posiadają najbardziej efektywną strategię pozyskiwania i obsługi klientów online, odnotowały wzrost liczby użytkowników, mają szeroką ofertę produktów oraz udostępniają atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową. Nominowanych wytypowali przedstawiciele Infosys, światowego lidera świadczącego usługi konsultingowe w zakresie nowych technologii. Z tej grupy, zwycięzców wybrali redaktorzy magazynu Global Finance.

 

R-Style Softlab powstało w 1994 roku. Firma, której klientem jest co trzeci bank w Rosji, jest jednym z czołowych dostawców oprogramowania w tym regionie. W 2013 roku Asseco Poland przejęło spółkę, która tym samym dołączyła do Grupy Asseco. Główne obszary działalności firmy to: opracowanie, wdrażanie i utrzymywanie systemów dla sektora finansowego, doradztwo i audyt usług oraz outsourcing IT.

Zobacz także