Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zapewni stabilną pracę systemu informatycznego w NFZ

Asseco Poland podpisało umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na utrzymanie i rozwój Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności NFZ – SIWDzNFZ. Kontrakt został zawarty w konsorcjum z firmą Kamsoft na okres 4 lat z możliwością przedłużenia o rok lub dwa lata. Jego wartość opiewa na 153,5 mln zł.

W ramach umowy, konsorcjum będzie odpowiedzialne nie tylko za subskrypcje oraz konserwację systemu informatycznego, ale także nowe usługi umożliwiające proces integracji i migracji danych. Docelowo będą one wykorzystane podczas zmiany obecnego systemu informatycznego NFZ na nowy.

Asseco jest od lat sprawdzonym partnerem polskiej służby zdrowia. Z Narodowym Funduszem współpracujemy już od 3 lat i cieszę się, że będziemy mogli tę pracę kontynuować. Systemy, takie jak SIWDZ w NFZ są odpowiedzialne za rozliczanie świadczeń, z których korzystają miliony pacjentów w Polsce. Dlatego ich działanie musi być stabilne. Rozumiejąc odpowiedzialność społeczną, jaka ciąży na nas jako dostawcy dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić niezbędne bezpieczeństwo oferowanych przez nas usług – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

***

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 25 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. To obecnie największa spółka informatyczna w Europie Środkowej oraz szósty producent oprogramowania w Europie. Jest liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla opieki zdrowotnej i producentem autorskich rozwiązań IT, z których korzysta ponad 450 szpitali w Polsce, jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, uzdrowiska, a także ponad 14 tys. przychodni i gabinetów lekarskich. Oprogramowanie Asseco przeszło pomyślnie testy podczas maratonu Connectathon IHE w Hadze w 2018 roku. Jest to oficjalne potwierdzenie współdziałania systemów Asseco z innymi rozwiązaniami informatycznymi oraz ich zgodności z profilami integracyjnymi IHE. Wykorzystanie profili IHE jest rekomendowane przez Komisję Europejską oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Zobacz także