Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zadba o systemy PFRON

Asseco podpisało z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dwie umowy. Pierwsza z nich zakłada utrzymanie oprogramowania IBM Informix wraz z dodatkowymi usługami. Informix jest wykorzystywany jako baza danych – między innymi przez NEO. Drugi projekt to utrzymanie i rozwój systemu NEO, który obsługuje beneficjentów Funduszu, czyli pracodawców, zatrudniających osoby niepełnosprawne. Wartość obydwu zamówień to ok. 3 mln zł netto. Będą one realizowane przez 30 miesięcy.

 

1 lipca weszło w życie 5 zmian w ustawie o rehabilitacji, a każda taka zmiana oznacza modyfikację systemów IT, które wspierają pracę funduszu i obsługują proces wpłat – powiedział Piotr Wysocki, Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Jest to duże wyzwanie, szczególnie w przypadku krótkiego terminu na ich wprowadzenie. Nam udało się przeprowadzić ten proces z sukcesem i jako firma, odpowiadająca za utrzymanie i rozwój systemów, jesteśmy przygotowani na kolejne tego typu zadania – dodał.

 

PFRON jest funduszem celowym, którego środki przeznaczane są na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.