Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco z dwiema nagrodami w konkursie „Best in Cloud”

Wydawnictwo IDG co roku wyłania najlepsze produkty i dostawców rozwiązań chmurowych. Asseco Data Systems zostało zwycięzcą kategorii „Najlepsza platforma testowo-deweloperska PaaS”, a Asseco Poland otrzymało wyróżnienie w kategorii „Wydajność i integracja”.

Nagrodzona główną nagrodą platforma UniCloud została wprowadzona na rynek 3 lata temu przez Centrum Danych Asseco Data Systems. Zainteresowanie usługą stale rośnie i stale zbiera pozytywne opinie użytkowników głównie programistów, administratorów oraz szefów działów IT. Rozwiązanie udostępniane jest w modelu PaaS – Platform as a Service i umożliwia szybkie oraz intuicyjne tworzenie i zarządzanie środowiskami IT udostępniając jednocześnie szeroki wachlarz narzędzi i wsparcia dla języków programowania.

Wygrana w konkursie Best in Cloud jest dla nas bardzo ważna zwłaszcza z uwagi na fakt, że w składzie jury, które głosowało na poszczególne rozwiązania znaleźli się menadżerowie IT największych polskich firm. Potwierdza ona również, że na tak konkurencyjnym rynku rozwiązań chmurowych wciąż można się wyróżniać. Platforma UniCloud to zaawansowana chmura, którą można z powodzeniem stosować zarówno do wsparcia procesów wytwarzania oprogramowania, jak i przy realizacji wdrożeń produkcyjnych, co potwierdzają nasi klienci – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Centrum Danych Asseco Data Systems.

 

W ścisłym finale konkursu znalazło się też rozwiązanie Asseco Customer Banking Platform (Asseco CBP) dostępne dla banków spółdzielczych przez Centrum Usług Internetowych (CUI).

Asseco CBP jest unikalnym narzędziem dla bankowości internetowej i mobilnej, które bazuje na innowacyjnej koncepcji miniaplikacji, dającej nieograniczone możliwości udostępniania spersonalizowanych produktów oraz usług. Dzięki chmurze, banki spółdzielcze zyskują narzędzie pozwalające na elastyczne dostosowywanie bankowości do potrzeb i zwyczajów klienta.

Bezpieczeństwo i korzyści, jakie zapewnia rozwiązanie dostępne w chmurze spowodowały, że na oferowane przez nas rozwiązanie zdecydowało się już ponad 120 banków spółdzielczych w Polsce. To, co wyróżnia ten produkt na rynku, to niezwykła elastyczność. Asseco CBP posiada butik miniaplikacji umożliwiający swobodne kształtowanie oferty, wyróżnia go też innowacyjne podejście do projektowania wyglądu systemu oraz możliwość dowolnego profilowania funkcjonalności i oferty dla różnych grup klientów w ramach jednego systemu. Jednym słowem – jest to produkt dla banków szyty na ich miarę – powiedziała  Marta Mróz-Sipiora, Product Manager, Asseco Poland.

Wręczenie nagród odbyło się 22 maja 2018 r., podczas konferencji „Best in Cloud” w Warsaw Spire.

Zobacz także