Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w debacie o rozwoju innowacyjności i przyszłości rynku IT

Adam Góral wziął udział w konferencji Think Warsaw, która odbyła się 18 września br. w Warszawie. Jej organizatorem była firma IBM, która jest partnerem biznesowym Asseco m.in. w projektach skierowanych do branży bankowej. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Technologia w służbie ludzkości” i było poświęcone m.in. przyszłości rynku IT oraz praktycznemu zastosowaniu sztucznej inteligencji, blockchain, czy rozwiązań chmurowych w tworzeniu innowacyjnych produktów i usług.

Dla przedsiębiorcy być innowacyjnym jest koniecznością. Żeby istnieć i budować przyszłość musimy znać potrzeby klienta i stale dostarczać rozwiązania, które zapewnią mu obniżenie kosztów i zwiększą przychody – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

W programie Think Warsaw znalazły się przemówienia blisko 50 ekspertów z zakresu nowych technologii. W specjalnej strefie Experience Zone można było zobaczyć pokazy rozwiązań i interaktywnych symulacji, a w części Partner Zone porozmawiać z partnerami handlowymi IBM, w tym z ekspertami Asseco. Spółka oferuje obecnie, wspólnie z IBM ofertę pod nazwą Bank in a Box, która pozwala na dostarczenie pełnej platformy technologicznej dla banków w czasie od 6 do 12 miesięcy.

W spotkaniu Think Warsaw uczestniczyli m.in. przedstawiciele środowisk akademickich i rządowych oraz członkowie zarządów polskich firm, a także osoby, które szukają inspiracji, wiedzy oraz innowacji o dynamicznie rozwijającym się rynku IT. Była to też dobra okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami w zakresie omawianych w tym roku technologii.

Zobacz video relacje: www.youtube.com

Zobacz także