Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco umacnia pozycję na „Liście 500”

Asseco awansowało o 6 miejsc w XXIII edycji rankingu „Lista 500” przygotowanego przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Tym samym spółka zajęła 21. pozycję, będąc jednocześnie najwyżej notowanym producentem oprogramowania komputerowego w zestawieniu. Wysokie miejsce w rankingu największych firm zapewniły Asseco rekordowe przychody, które w 2020 r. przekroczyły 12 mld zł.

Asseco cały czas intensywnie się rozwija. W samym III kwartale 2021 r. Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 3,5 mld zł, co stanowi wzrost o 19%. Zysk operacyjny wyniósł 373 mln zł, co oznacza wzrost o 25%, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po wzroście o 33%, ukształtował się na poziomie 120 mln zł.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które osiągnęliśmy po trzech kwartałach 2021 r. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania i usługi IT, co przekłada się na wzrost skali naszej działalności we wszystkich segmentach i sektorach działalności – powiedziała Karolina Rzońca-Bajorek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Zobacz także