Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco uczy młodzież języka SQL

Pod patronatem Asseco zorganizowano w dniach 18.03 i 1.04 w Gimnazjum i Liceum Salezjańskim w Pile szkolenie z języka zapytań strukturalnych SQL. Miało ono postać zajęć warsztatowych i trwało 8 godzin dla każdej z grup. Wzięło w nim udział 21 licealistów i gimnazjalistów.

 

Uczestnicy warsztatów otrzymali od Asseco materiały szkoleniowe i biurowe, w tym dedykowaną bezpośrednio pod szkolenie warsztatowe książkę Thomasa Nield’a „Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących” do pracy z bazą SQLite. Każdy z nich, po odbytych zajęciach otrzymał także dyplom ukończenia kursu.

 

Warsztaty miały charakter kompetencyjnego wolontariatu pracowniczego i zostały przeprowadzone w celu przybliżenia wiedzy z zakresu języka zapytań strukturalnych młodym osobom, stającym na progu wyboru swojej przyszłej drogi zawodowej.

 

Byłem zaskoczony tym z jaką szybkością uczniowie przyswajali nowe dla nich pojęcia i techniki. Mam nadzieję, że te zajęcia będą dla nich motywacją do dalszego rozwijania swoich umiejętności programowania –  powiedział Wojciech Ambrożewicz, Starszy Menedżer Projektu w Asseco Poland oraz pomysłodawca i realizator akcji.

Zobacz także