Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco „Transparentną spółką 2018”

Asseco znalazło się w gronie „Transparentnych spółek 2018” z mWIG 40 w rankingu przeprowadzonym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz Instytut Rachunkowości I Podatków. Wyróżnione w nim firmy zostały docenione za rzetelne podejście do komunikacji z rynkiem, co w konsekwencji przynosi im zaufanie ze strony inwestorów oraz skutkuje stabilnym akcjonariatem i lepszą wyceną akcji. Nagrodę w imieniu Asseco odebrała Karolina Rzońca-Bajorek, Dyrektor Działu Sprawozdawczości, Asseco Poland. Uroczystość odbyła się 20 maja 2019 r. w Warszawie.

Ranking został przeprowadzony na podstawie ankiet, które obejmowały następujące obszary: sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie i zasady ładu korporacyjnego.

Spółki konkurują między sobą o uwagę inwestorów. Ci z kolei chętniej wybierają emitentów, którzy w sposób rzetelny i jasny komunikują się z rynkiem, czyli są transparentne. Coraz wyższe standardy, jakie wyznaczają spółki w komunikacji ze swoimi inwestorami, sprawiają, że dziś spełnianie wymogów regulacyjnych i postępowanie zgodnie z dobrymi praktykami nie jest wystarczające. Działania, które podejmują emitenci, powinny być proaktywne. W Asseco zależy nam, aby dobrze rozumieć, jakich informacji oczekują poszczególne grupy inwestorów. Często wprost pytamy, jak możemy ulepszać naszą komunikację. Staramy się na te potrzeby odpowiadać – Katarzyna Szczepaniak-Piętka, Menedżer ds. Relacji Inwestorskich, Asseco Poland.

Więcej informacji o rankingu: parkiet.com

Zobacz także