Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Starter

Wiosną wystartowała pierwsza edycja programu stażowego oraz absolwenckiego – Asseco STARTER. W wyniku wieloetapowej rekrutacji, podczas której zastosowano tradycyjne metody rekrutacji oraz symulacje internetowe i Assessment Center, grupa uzdolnionych młodych ludzi z całej Polski postawiła pierwszy krok w swojej karierze zawodowej w Asseco.

 

Adaptacja nowych stażystów i absolwentów odbyła się 1 lipca równolegle w trzech miastach: Rzeszowie, Warszawie i Gdyni. Otrzymali oni pakiet informacji na temat firmy i zasad, jakie w niej panują oraz wzięli udział w warsztatach. Podczas zajęć musieli zbudować schron dla swojego zespołu, jak również stworzyć obudowę na jajko, które następnie było zrzucone z wysokości 2,5 m. W ten sposób ćwiczyli pracę w grupie, zdolność logicznego myślenia oraz działanie pod presją czasu.

 

Na dzień adaptacyjny jechałam pełna obaw. Okazało się, że niepotrzebnie. Świetna atmosfera i pomocne w integracji ćwiczenia pozwoliły na szybkie zawarcie znajomości z przedstawicielami innych oddziałów Asseco Poland. Świetnym pomysłem było zorganizowanie sesji zdjęciowej – w ten sposób mogliśmy się poczuć wyróżnieni już na starcie naszej kariery zawodowej – powiedziała Mariola Firlej, Absolwentka z Pionu Opieki Zdrowotnej.

 

Na zakończenie adaptacji absolwenci wzięli udział w sesji zdjęciowej,  a stażyści odwiedzili Escape Roomy, w których wspólnie szukali wyjścia z pokoi zagadek.

 

Dzień adaptacyjny był bardzo miłym zaskoczeniem. Prowadzący zapoznali nas ze strukturą firmy i przeprowadzili stosowne szkolenia. Na powitanie wręczyli nam prezenty, a na koniec spotkania zabrali nas do escape room’u, w którym jeszcze nigdy nie byłam! Asseco jest naprawdę super!– podsumowała Patrycja Czupryna, Stażystka z Pionu Rolnictwa.

 

Stażyści w ramach programu Asseco STARTER będą zbierać nowe doświadczenia przez okres wakacji, zaś absolwenci, jako pełnoprawni pracownicy Asseco, będą realizować swoje zadania przez rok. Każdy z nich ma szansę na kontynuowanie współpracy z Asseco po zakończeniu edycji. Kolejna edycja programu rozpocznie się wiosną 2017 r.

 

Zobacz także