Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco rozwija działalność na rynku afrykańskim

Rozwój krajów afrykańskich wymaga od nich intensywnej informatyzacji. Jest to szansa dla dostawców IT, którzy mogą rozwijać swoją działalność w tej części świata. Grupa Asseco zorganizowała w Angoli warsztaty dla blisko 80 przedstawicieli sektora energetycznego i administracji publicznej. Eksperci firmy zaprezentowali wybrane rozwiązania oraz case studies zarówno z rynków europejskich, jak i afrykańskich. W spotkaniu wziął także udział Ambasador RP w Angoi Piotr Myśliwiec.

 

W konferencji, która odbyła się 6 lipca w Luandzie uczestniczyli eksperci ze spółek z Grupy Asseco: Asseco Poland, Asseco Central Europe oraz portugalskiego Exictosa. Na spotkaniu, skierowanym do branży energetycznej, obecni byli przedstawiciele zarządów spółek produkcyjnych, transmisyjnych, dystrybucyjnych oraz z obszaru sprzedaży energii, a także ministerstw: Energetyki, Telekomunikacji i Finansów. Prelegenci zaprezentowali im produkty z obszaru Billingu, Asset Management i ERP oraz case study, m.in. z wdrożenia w Grupie Tauron. Następnego dnia odbyły się z kolei spotkania z przedstawicielami instytutu IT, odpowiedzialnego za informatyzację sektora administracji publicznej.

 

Odbyliśmy spotkanie z kluczowymi dyrektorami i menagerami z obszaru IT ze strony biznesu oraz rządu – powiedział Maciej Tadla, International Business Development Manager. Efektem tych rozmów są dalsze działania sprzedażowe koordynowane na miejscu przez przedstawicieli z Exictosa, jak i planowane wizyty referencyjne na Litwie oraz w Polsce – dodał.

 

Zobacz także