Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem konferencji Microsoft One

Kierunki rozwoju branży IT i to, w jaki sposób możemy zwiększać brakującą liczbę specjalistów w tym sektorze były wiodącymi tematami debaty, w której wział udział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud w Asseco Data Systems. Konferencja zorganizowana przez Microsoft odbyła się w dn. 1-2 października w Krakowie.

Podczas tegorocznej edycji konferencji Microsoft ONE Asseco Data Systems zaprezentowało produkty i usługi swojej marki Cloud By Asseco. Wydarzenie, które odbyło się Centrum Kongresowym ICE Kraków zgromadziło ponad 700 osób.

Celem cyklicznych spotkań Microsoft One jest wymiana wiedzy i inspiracji na temat roli technologii w zmieniającym się świecie. Dyskusja wśród przedstawicieli polskiej branży IT obejmowała różne zagadnienia dotyczące ich doświadczeń z realizacji strategii cyfryzacji w polskich firmach.

Kluczowym punktem w agendzie była debata poświęcona aktualnym wyzwaniom świata IT. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele czołowych firm ICT, a wśród nich Marcin Lebiecki, który przedstawił najważniejsze kierunki rozwoju Asseco.

Nasza strategia zakłada intensywny rozwój w zakresie usług opartych o chmurę. Inwestujemy w konwertowanie naszych aplikacji do chmury oraz budowanie nowych rozwiązań w architekturze cloud native – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud w Asseco Data Systems.

Jednym z poruszanych tematów był również niedobór specjalistów, z którym boryka się branża IT. Marcin Lebiecki mówił m.in. o wdrożonym przez Asseco Data Systems w ostatnim czasie projekcie Asseco Academy Starter, który jest alternatywą dla tradycyjnej rekrutacji specjalistów IT, w którym rekrutujemy osoby spoza świata IT, które mają odpowiednie predyspozycje do tego, aby po intensywnym szkoleniu zyskać kompetencje, których potrzebuje klient. W jednym ze zrealizowanych ostatnio programów po wieloetapowym procesie rekrutacji i intensywnym 3-miesięcznym szkoleniu przygotowaliśmy gotowy do pracy 18-osobowy zespół programistów Java.

Bardzo ważna jest współpraca pomiędzy biznesem i edukacją. Musimy dbać o to, żeby kształcenie młodych ludzi było odpowiednio ukierunkowane, realizowane efektywnie oraz z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. Będzie to miało wpływ na rozwój branży IT oraz całej gospodarki. Umiejętność adaptacji będzie kluczową kompetencją na rynku pracy przyszłości. Należy więc pamiętać o kadrach już funkcjonujących na rynku pracy i stwarzać im możliwości do przekwalifikowania i rozwoju kompetencji IT – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud w Asseco Data Systems.

Zobacz także