Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem „Edukacji Przyszłości”

Asseco Data Systems wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Spotkanie odbyło się w dniach 3-4 marca w Lublinie. Wśród panelistów znaleźli się Katarzyna Skowrońska, Dyrektor ds. Klientów i Grzegorz Pytkowski, Pełnomocnik ds. Edukacji z Pionu Rozwiązań dla Biznesu i Edukacji, Asseco Data Systems, którzy opowiedzieli m.in. o tym, jak nowe technologie mogą wspierać zarządzanie edukacją.

Uczestnicy 7. edycji konferencji rozmawiali o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i szkół zawodowych. W spotkaniu wzięli udział, m.in. szefowie jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy i naczelnicy wydziałów oświaty oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Rekrutacja on-line, e-dziennik, e-learning – rozwój nowych technologii sprawia, że placówki oświatowe zaczynają mieć dostęp do nowoczesnych narzędzi, które mogą usprawnić ich pracę oraz zapewnić obsługę uczniów i ich rodziców na najwyższym poziomie – powiedziała Katarzyna Skowrońska, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Asseco Data Systems. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Nasi eksperci w ramach programu „Oświata 3.0” tworzą nowoczesne systemy, które mogę wesprzeć placówki na wielu płaszczyznach ich działania. Co ważne, systemy te mogą być zintegrowane, dzięki czemu instytucja zyska spójne rozwiązanie, które zapewni jej kompleksową obsługę.

Asseco pracuje obecnie nad programem „Oświata 3.0”, który od 2021 r. będzie w pełni dostępny dla placówek oświatowych. Firma bazuje na doświadczeniu zdobytym w ciągu kilkunastoletniej współpracy z Uczelniami Wyższymi. W ramach skierowanego do nich programu „Uczelnia 3.0” dostarcza takie rozwiązania jak: platforma edukacyjna, serwis biura karier, system rekrutacji kandydatów na studia, obieg dokumentów, system dziekanatowy, system nauki języków obcych, system biblioteczny, systemy ERP do kilkudziesięciu uczelni w Polsce i na świecie.

O programie Uczelnia 3.0: dlauczelni.assecods.pl

Zobacz także