Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco ogłasza wezwanie na akcje Infovide-Matrix

Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix, spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, porozumienie dotyczące zbycia większościowego pakietu akcji oraz ogłosiło wezwanie na 100% akcji Spółki. To kolejny istotny krok, mający na celu budowę silnej polskiej firmy informatycznej, która dzięki tej transakcji, będzie mogła zwiększyć potencjał świadczonych usług.

 

Ponad 80% przychodów Grupy Asseco pochodzi ze sprzedaży oprogramowania własnego i usług z nim związanych. Spółka działa między innymi w sektorze bankowym, telekomunikacyjnym, energetycznym oraz administracji publicznej. Zakup Infovide-Matrix pozwoli Asseco rozszerzyć ofertę usług w zakresie światowych rozwiązań firm trzecich, oraz zróżnicować i wzmocnić pozycję Grupy Asseco na rynku usług IT. Infovide-Matrix, będąc partnerem wielu międzynarodowych dostawców IT, od lat specjalizuje się w tej działalności i wypracowało modele, z których Asseco będzie mogło korzystać w dalszym rozwoju swojej Grupy.

 

Wraz z rozwojem rynków oraz poszczególnych sektorów gospodarki, dynamicznie rośnie rola rozwiązań informatycznych, które przybliżają firmy do ich klientów. Do tego niezbędne stają się zaawansowane rozwiązania informatyczne oraz wyspecjalizowane usługi. Zespoły Asseco oraz Infovide-Matrix posiadają uzupełniające się kompetencje, dlatego obie strony dostrzegają duże korzyści płynące z perspektywy wspólnego działania. Przełoży się ono na bardziej kompleksową ofertę dla naszych klientów, która sprawi, że będziemy bardziej konkurencyjni na polskim rynku – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

 

Do sfinalizowania transakcji Infovide-Matrix będzie funkcjonowało bez zmian, realizując umowy i projekty dla dotychczasowych klientów. Docelowo, zespoły obu firm będą ściśle współpracować, świadcząc usługi dla takich sektorów jak energetyka, bankowość, telekomunikacja oraz administracja publiczna.

 

Obie strony będą kontynuować realizację swoich dotychczasowych umów z klientami, którzy dzięki tej transakcji zyskają dostęp do pełnej oferty oraz know-how zarówno Infovide-Matrix, jak i całej Grupy Asseco. Ponadto, klienci Infovide-Matrix będą mieli po drugiej stronie dużego i stabilnego partnera, który będzie mógł kompleksowo realizować bardziej wymagające projekty.

 

Rozwój usług związanych z realizacją złożonych projektów w oparciu o technologię światowych dostawców jest częścią projektów realizowanych dla naszych klientów. Dołączenie zespołu Infovide-Matrix, jednego z czołowych polskich podmiotów w tym segmencie usług IT, do Grupy Asseco pozwoli nam istotnie przyspieszyć rozwój w tym obszarze rynku. Doceniając kompetencje i skuteczność zespołu Infovide-Matrix, wierzę że nasza Grupa stworzy dla niego szereg interesujących nowych możliwości rozwoju, wynikających z zaplecza kapitałowego, możliwości poszerzania kompetencji, relacji z klientami i obecności na wielu światowych rynkach – powiedział Adam Góral.

 

Finalizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą Prezesa UOKiK oraz przekroczeniem w wezwaniu zapisów, dających Asseco minimum 70,01% udziału w kapitale zakładowym Spółki.

Zobacz także