Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Smart City Forum

Asseco było obecne na Smart City Forum, które odbyło się w dniach 15-16 marca w Warszawie. Uczestnicy spotkania dyskutowali o budowie i funkcjonowania inteligentnych miast. Konferencja jest bowiem platformą do dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną oraz lokalną. Jednym z prelegentów był Paweł Sokołowski, Dyrektor Produktu ITS w Asseco Poland, który opowiedział o płatnościach w Inteligentnych Systemach Transportowych.

 

Asseco posiada duże doświadczenie w tego typu projektach – powiedział Paweł Sokołowski. W 2015 roku uruchomiliśmy Śląską Kartę Usług Publicznych, która umożliwia płatność jedną kartą za usługi komunikacyjne, kulturalne, biblioteczne, sportowo-rekreacyjne i parkowania. Wykonaliśmy także dwa projekty w Rzeszowie. Ponadto wdrażamy systemy kontroli i windykacji w Warszawie oraz Łodzi – dodał.

 

Podczas konferencji odbyła się I Wielka Gala Smart City, w trakcie której nagrodę dla Człowieka Roku przyznano Prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi. W 2015 r. zrealizował on projekty, umożliwiające wdrożenie inteligentnych rozwiązań dla miasta i jego mieszkańców. Asseco odpowiadało wówczas za rozbudowę Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportu oraz wdrożyło strefę płatnego parkowania z naprowadzaniem na wolne miejsca parkingowe.

 

Fot.: MMC

Zobacz także