Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na największej konferencji informatycznej w Europie

70 prelegentów, 100 merytorycznych warsztatów oraz prelekcji, 30 języków programowania i 3,5 tysiąca uczestników – taki był wynik pierwszej edycji Code Europe, która odbyła się 7 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie. Ta największa konferencja programistyczna w Europie, zgromadziła najlepszych specjalistów i entuzjastów nowych technologii. Asseco było partnerem tego wydarzenia.

 

Na stoisku Asseco reprezentowali nas eksperci z pionu PKO oraz Rolnictwo, którzy opowiadali o projektach i technologiach wykorzystywanych w firmie. Z kolei zespół HR odpowiadał na pytania o aktualne oferty pracy w Asseco i warunki zatrudnienia.

 

Dodatkowo odwiedzający mogli wysłuchać prelekcji Jarosława Świerczka, Dyrektora Działu Rozwoju i Sektora Rolno-Środowiskowego w Pionie Rolnictwo, dotyczącej innowacji w IT oraz tajników PUMA. Jest to autorskie rozwiązanie Asseco, które pozwala na tworzenie aplikacji webowych i mobilnych przy zachowaniu wszystkich zalet szybkości i bezpieczeństwa platformy Java. Konferencję zakończył panel dyskusyjny, w trakcie którego m.in. Dariusz Brzeski, Członek Rady Nadzorczej Asseco rozmawiał o tym, jak nowe technologie zmieniają rynek pracy.