Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na KARDIO-MED 2018

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w seminarium „Praktyczne Wykorzystanie Rozwiązań Telemedycznych”, które odbyło się 17 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jego organizatorem był zarząd Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia oraz Śląskie Centrum Chorób Serca z Zabrza. Podczas wydarzenia dyskutowano nie tylko na temat dobrych praktyk telemedycznych, ale poruszono również kwestie wprowadzenia w jednostkach służby zdrowia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).

 

W trakcie seminarium prezentację pt. „Praktyczne zastosowanie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w sieci jednostek jako wsparcie dla procesu leczenia”, poprowadził Janusz Jasłowski, Dyrektor Zespołu Realizacji Projektów w Departamencie Świadczeniodawców, Asseco Poland.

 

Głównym celem wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest zastąpienie papierowych wersji wyników badań, kart wypisowych oraz zapisów konsultacji lekarskich dokumentami elektronicznymi. Jest to dość powszechnie stosowana na świecie praktyka, nie tylko z punktu widzenia wygody pacjentów i lekarzy, ale także ze względów ekonomicznych. Dokumentacja elektroniczna to przede wszystkim oszczędność czasu, którego teraz brakuje lekarzom do pełnego zdiagnozowania pacjentów oczekujących w długich kolejkach. Asseco, jako lider na rynku dostawców systemów IT dla polskiego sektora ochrony zdrowia, wyposażył już sporą część swoich klientów w narzędzia umożliwiające korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej – powiedział Janusz Jasłowski.

 

To była już trzecia edycja seminarium, której sponsorem było Asseco. Patronat Honorowy nad seminarium objął Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Michał Gramatyka.

 

Zobacz także