Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Jasełkach

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku (woj. lubelskie) zaprosili 18.12.2015 r. do swojej placówki zespół Asseco na Jasełka. W ten sposób podziękowali za wsparcie udzielone w ramach świątecznej akcji charytatywnej pracowników firmy – „Pomagamy”. Asseco ufundowało cztery tablety z oprogramowaniem MÓWIK, tzw. protezą mowy i akcesoriami. Jest to system, który umożliwia porozumiewanie się osobom niemówiącym m.in. z afazją, autyzmem, i porażeniem mózgowym.

 

Wizyta rozpoczęła się od domowych ciasteczek i gorącej kawy w pokoju nauczycielskim. Pracownicy Asseco mieli okazję poznać nauczycieli, wysłuchać ich opowieści o dzieciach i życiu szkoły. Zapoznali się także z działaniem MÓWKIKów i przekonali się, jak bardzo taki sprzęt pomaga i poprawia jakość życia niepełnosprawnych dzieci. Głównym punktem programu było świąteczne przedstawienie w wykonaniu najmłodszych podopiecznych, wspieranych przez starszych kolegów i nauczycieli.

 

Magicznej atmosfery i pasji niestety nie da się opowiedzieć, trzeba to zobaczyć na własne oczy. A oczy momentami wilgotniały ze wzruszenia – powiedziała Iwona Kramarska z Pionu Telekomunikacji i Mediów, Asseco Poland. Spotkanie to potwierdziło, że warto pomagać innym. Wdzięczność, jaka została nam okazana w podziękowaniu, była bardzo wymowna i pochodziła z serc osób wrażliwych na losy innych. Na długo w naszej pamięci pozostanie też pasja i radość, z jaką pracownicy szkoły opowiadali o swojej codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy – dodała.

 

Zobacz także